Nedir? - Kripto Para HaberleriManşetSon Dakika

Hibrit Zekaya Dayalı Kripto Koruma Fonu Başladı

Cindicator, hibrit zeka ve sayısal araştırmalara dayanan kripto para koruma  fonunu başlattığını açıkladı.

Şirketin yaptığı duyuruya göre, tahminde bulunmak  ve böylece yatırım stratejileri yapmak için geliştirilmiş makine öğrenme modelleri ve hibrit zeka verileri kullanıyor.

 Yeni başlatılan fon hakkında yorum yapan Cindicator’un kurucusu ve CEO’su Mike Brusov:

“Bugün, Cindicator ekosistemi, dış sermayenin fonu, aile fonu üzerinden başlatılması için hazırlık aşamasındadır. Ofisler, VC fonları, kurumsal yatırımcılar ve yüksek net değerli bireyler, insan zihni ve makine zekasının birleşimi, benzersiz ve sürdürülebilir bir veri kaynağı sağlar.”

Şirket ayrıca, fonun stratejilerine 500.000 Dolar‘lık kurumsal yatırım yapıldığını ve miktarı kademeli olarak 2.5 Milyon Dolar‘a çıkarmayı hedeflediğini belirtti. Fonun gelirlerinin bir kısmı, niceliksel tahminlerdeki çabaları nedeniyle 135 ülkeye yayılmış olan şirketin analistleri arasında dağıtılması planlanmakta.

Riskten korunma fonları için zor bir zaman  

Cindicator, kripto para hedge fon endüstrisinin zor zamanlar geçirdiği dönemde başlatıyor. Crypto Fund Research tarafından yayınlanan bir rapora göre, 2019’da 70 kadar kripto para hedge fonu faaliyetlerini kapattı. Bu, öncelikle kripto para yatırımları için düşük kurumsal sonuçtan kaynaklanmaktadır.

Sektördeki mücadele yeni ortaya çıkmış fonlarla da görülebilir. Geçen yıl 284 yeni kripto para hedge fonu piyasaya sürülürken, 2019’da sadece 128‘i ayakta kalmayı başardı.

Şirketin kurucusu ve CTO’su Yuri Lobyntsev:

“Yeni dönemin finans kurumu olan ilk ekosistemik hedge fonunu başlatmaktan mutluluk duyuyoruz. İnsan ve makinenin birlikte çalışması, para yönetimi endüstrisi için oyun değiştiricisi  olan yatırım aracının arkasında duruyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu