Nedir? - Kripto Para Haberleri

Hırvat Postası, Kripto Para Hizmeti Sunuyor

Croatian Post‘un yaptığı açıklamaya göre, müşterilerin artık ülke genelinde 55 postaneden Hırvat Kuna kullanarak 5 kripto para birimi değiş tokuş edebileceğini açıkladı. Croatian Post, Hırvatistan’daki en büyük posta hizmeti sağlayıcısıdır. Posta, finansal, perakende ve sigorta hizmetleri sunmanın yanı sıra, artık kripto para alım satımına da başlıyor.

Artık, tüm Hırvat ve yabancı servis kullanıcıları kripto para birimlerini sadece birkaç basit adımda HRK‘ye dönüştürebilecekler.

Duyuru, müşterilerin kripto para borcu talebi gönderdiğinde, QR kodunun taranacağını ve bir postaneden nakit para alacağınızı açıklıyor. Şu anda, 5 kripto para birimi destekleniyor; Bitcoin, Ethereum, Stellar, XRP ve EOS.

Croatian Post’un web sitesi kripto değişim hizmetiyle birlikte 55 postanenin tamamında kullanılabilir ve müşterilere kripto para birimlerini takas etmek için Posta’dan ne kadar HRK alacaklarını bulmaları için hesap makinesi sunuyor. Kripto para borsası, Hırvat kripto komisyonculuğu ve ödeme işleme sağlayıcısı olan Electrocoin ile işbirliği içinde gerçekleştiriliyor.

Croatian Post’un şu anda web sitesine göre, 1.016 postanesi ve 10.000’den fazla çalışanı bulunuyor.

Birkaç başka ülkedeki postaneler de benzer hizmetler sunmaktadır. Şubat ayında Liechtensteinische Post, BTC satmaya başladı. O zamandan beri, ETH, LTC ve XRP eklendi ve hizmet şu an Vaduz ve Schaan‘daki postanelerde mevcut.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu