Nedir? - Kripto Para HaberleriManşet

Hong Kong ve Tayland, Ortak Kripto Para Gelişmesi!

Hong Kong ve Tayland, sınır ötesi ticaret finansmanını hızlandırmak için iki aşamalı bir dijital para çıkarmayı planlıyor. Bu iki aşamalı ihraç sistemi kapsamında, Hong Kong Para Kurumu, dijital para biriminin ihraççısı ve dağıtıcısı olarak bankalarla birlikte çalışacak.

Hong Kong ve Tayland Merkez bankaları ikili ticarette daha hızlı ödemeyi kolaylaştırmak için Blockchain destekli dijital para birimlerini araştırıyorlar. Her iki para otoritesi, ülkeler arasında sınır ötesi fon transferleri için prototip oluşturma sürecinin bir parçası olarak iki aşamalı dijital para biriminin çıkarılması için hazırlanıyorlar.

Prototipin ilk aşaması olan lionRock-Inthanon projesi, token verilmesini içeriyor. İkinci kademe, diğer bankalarla veya diğer şirketlerle toptan ödeme yapmak için tokenleri kurumsal müşterilere dağıtan bankaları içeriyor.

2018 yılında Hong Kong ve Tayland arasındaki ikili ticaret 19.6 Milyar ABD Doları olarak gerçekleşti. Dijital paranın kullanılmasının iki ülke arasındaki para birimi yerleşimini hızlandırması bekleniyor. Tayland Bankası ayrıca, HSBC, Standard Chartered ve ülkedeki diğer bankaları içeren kendi dijital para birimini araştırmakta.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu