Bitcoin HaberleriTop 10Altcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

İsviçre Merkezli SEBA Bankası Kripto Endeksini Başlattı

Binance Referans Link

İsviçre’nin kripto odaklı bankası yatırım çözümlerini ve kripto para birimleri için yeni bir endeks başlattığını duyurdu. Şirket Ağustos ayında FINMA’dan bankacılık lisansı aldı.

İsviçre merkezli SEBA, çarşamba günü yaptığı yatırım çözümleriyle birlikte dijital varlıklar için bir endeks başlatıldığını duyurdu. SEBA Kripto Varlık Seçme Endeksi (SEBAX) şirkete göre, kripto yatırım pazarının geniş bir piyasaya maruz kalmasıyla dinamik ve risk açısından optimize edilmiştir. Endeksin başlatılması için Seba, ünlü Avrupa endeks yöneticisi MV Index Solutions ile işbirliği yaptı.

SEBA AG’nin Varlık Yönetimi başkanı Daniel Kuehne, yatırım çözümleriyle yatırımcılara mümkün olan en yüksek güvenliği sunmak ve kripto para birimlerinin yeni ve karmaşık piyasa ortamına duydukları güveni güçlendirmek istediklerini söyledi. Ürün ve yatırım uzmanlıklarıyla, müşterilerin dijital varlık sınıflarının benzersiz potansiyelini mevcut finansal dünyadan gelen basit kurallardan yararlanmalarını sağladıklarını ekledi.

SEBA, ağustos ayının sonunda İsviçre Mali Piyasalar Denetleme Kurumu’ndan bankacılık lisansını aldı ve 12 Kasım’da yayına girdi. SEBA ve Sygnum, İsviçre yetkililerinden bankacılık lisansı alan tek iki bankadır. Şu anda banka BTC, ETH, XLM, LTC, ETC’yi içeren beş kripto para birimini desteklemektedir.

Kripto para bankası ayrıca müşterilerine SEBAwallet uygulaması, e-bankacılık ve SEBA kart olanaklarını da sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu