Nedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Kripto Paralara İzin Çıkmadı!

Mumbai Mirror raporuna göre, Hindistan Merkez Bankası müdürü Shaktikanta Das, ülkede özel kripto para birimlerine izin verilmesinin mümkün olmadığını söyledi. Ancak, merkez bankası tarafından merkezileştirilmiş dijital para birimini çıkarmaya sıcak bakıyor.

RBI müdürü, para biriminin ihraç edilmesinin bir ülkenin hakkı olduğuna inanıyor, ancak Hindistan Merkez Bankası tamamen merkezileşmemiş veya özel kripto para risklerine karşıdır. Daha önce, RBI ülkedeki tüm bankaların kripto borsalarına hizmet vermesini yasakladı. Dava hâlâ yüksek mahkemede beklemede. Das ayrıca, dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının ve hükümetlerin de özel dijital para birimine karşı olduklarını, çünkü para vermenin egemen bir ülkeye ait olduğunu söyledi.

Shaktikanta Das, merkez bankası üzerinden dijital para çıkarmanın henüz erken olduğunu söyledi, ancak bunun hakkında tartışmalar olduğunu belirtti. Das, bir CBDC yayınlama teknolojisinin henüz tamamen gelişmemiş olduğunu, ancak teknolojinin yeterli güvenlik önlemleriyle birlikte geliştikten sonra, RBI’in bununla ilgileneceğini belitti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu