Bitcoin HaberleriDiğerleriAltcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Malezya’nın İlk Onaylı Kripto Borsası Luno Açıldı

Malezya’nın ilk tam olarak düzenlenmiş kripto para birimi borasası Luno, şimdi kullanıcılar için yayında. Daha önce Luno, dijital varlıklar borsası olarak faaliyet göstermek üzere Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu’ndan onay aldığını açıkladı.

Malaymail raporuna göre, regülatörlerden gelen yeşil ışığı aldıktan sonra Luno kripto para birimi borsası ülkede yeniden başlatıldı.

Kripto para borsasının CEO’su Marcus Swanepoel, küresel finansal hizmetlerde kripto para birimlerinin kabulü ve kullanımıyla bir devrim gördüğünü söyledi. Ancak bu bir gecede değişmeyecek. Malezya’da, yeni dijital varlıklar ve Blockchain teknolojisi ile çalışan Menkul Kıymetler Komisyonu gibi düzenleyicilerin sektörde gerçek bir liderlik gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Malezya Dijital Ekonomi Kurumu’nun CEO’su Surina Shukri, yasal onay almak için Luno’nun arkasındaki ekibi tebrik etti. Shukri, bunun “çok hızlı büyüyen” bir alanda öncülerden biri olma fırsatı olduğunu da ekledi.

Kripto borsasının CEO’su, Luno düzenleyicilerin kripto para birimlerinin genel başarısında önemli bir rol oynadığına inanmaktadır. CEO ayrıca, Malezya’nın her zaman kripto para birimi kullanımının benimsenmesinde öncü olduğunu ve günümüzdeki küresel ekonomide dijital varlıkların önemini bildiğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu