Nedir? - Kripto Para HaberleriManşet

Paribu Borsasında Güvenlik İhlali

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Paribu, dün birçok kullanıcının hesabında beklenmeyen hareketlilik yaşanması ve kullanıcıların para çekme ve SMS sorunu gibi bazı problemlerin nedenini açıkladı.

Paribu borsasının yaptığı açıklamada, 19 Şubat Çarşamba akşamı güvenlik ihlali yaşandığı, kullanıcı varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimini askıya aldığı belirtildi.

Borsanın yaptığı açıklama:

”19 Şubat Çarşamba akşam saatlerinde tespit edilen güvenlik ihlali nedeniyle müşteri varlıklarının güvenliği için cüzdanların etkileşimi geçici olarak durdurulmuş, güvenlik prosedürleri devreye alınarak duruma müdahale edilmiştir. İncelemelerin tamamlanmasını takiben bekleyen yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere tüm hizmetlerimiz en kısa sürede normale dönecektir.

Bu süreçte kullanıcılar sisteme giriş yaparak alım satım işlemlerine devam edebilir. Transfer aksaklığı yaşanmaması adına kullanıcılarımızın bir sonraki duyuruya kadar yeni kripto para ve TL yatırma çekme işlemleri yapmamalarını önemle rica ederiz.

Güvenlik prosedürleri gereği konuyla ilgili açıklama ilk incelemenin tamamlanmasının ardından yapılmıştır. Paribu, şeffaflık ilkesi gereği gelişmeleri kamuoyuyla paylaşmaya devam edecektir. Konuyla ilgili yalnızca resmi sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yapılan açıklamalara itibar edilmesini rica ederiz.”

Borsanın yaptığı açıklamada ne kadar fonun çalınıp veya çalınmadığı ile ilgi bilgi verilmedi.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu