Blockchain HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Tayland, Tarımsal Ürünleri İzlemek İçin Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Tayland yetkilileri, tarımsal ürünleri izlemek için blockchain teknolojisini kullanacaklarını açıkladı. Proje, üretiminden ihracata kadar organik pirinci takip ederek başlayacak.

Tayland Ticaret Politikası ve Strateji Ofisi, tarım ürünlerini izlemek için blockchain teknolojisini kullanacaklarını açıkladı. Proje, alıcılar arasında güven oluşturmak için organik pirinçle başlayacak.

TPSO’nun genel müdürü Pimchanok Vonkorpon, projenin 2020 mali yılı için işletme bütçesini alır almaz başlayacağını bildirdi. TPSO ayrıca Blockchain uzmanlarını, ilgili makamları ve Blockchain gelişimini hızlandırmak için finansal kurumlarla görüşmeleri hızlandırmayı planlıyor.

Pimchanok Vonkorpon, bu projeye katılacak Surin eyaletinden 5.000 üretici ile konuştuklarını söyledi. Ayrıca, projenin gelecek yılın ortasında başlamasını beklediklerini ve eğer başarılı olursa diğer tarım ürünlerine genişletileceğini de sözlerine ekledi.

Blockchain teknolojisi farklı ülkelerde çeşitli kullanımlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Blockchain teknolojisi nedir? Temelde, kullanıcılar arasında işleri şeffaf yapan, merkezi olmayan ve dağıtılmış bir kamu kaydıdır. Bu teknoloji lojistik endüstrisinde de yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha önce, Tayland Finans Departmanı, Blockchain teknolojisini kullanacağını açıkladı. Daire katma değer vergisi ve geri ödemelerle ilgili sahtekarlıkları azaltmayı amaçlamaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu