Bitcoin HaberleriAltcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

Tokyo Merkezli Banka Müşterilerine Kripto Para Kartı Sunacak

Japonya’nın popüler bankalarından biri olan Softbank, müşterileri için yeni bir banka kartı türü kullanıldığını duyurdu. Bankanın, IoT çip bulunan bankamatik kartları vermeye başlayacak ve kripto para cüzdanı olarak da kullanılabilecek.

Popüler Japon bankası Softbank, bugün kripto para birimlerini geleneksel pazar ürünlerine uygulamak isteyen bankamatik kartını açıkladı. Herhangi normal banka kartında olduğu gibi, bu da fıat para kullanan geleneksel işlemler için uygun olacak ve müşteriler dijital varlıkları harcamak veya depolamak için kullanabilecek.

Açıklamada, aynı zamanda bir Blockchain cüzdanının işlevlerine de sahip olacağı belirtildi.. Ek olarak, kart Wifi’ye bağlanabilecek. Kullanıcılar interneti açıp kapatarak, sıcak ya da soğuk cüzdan olarak kullanıp kullanmamayı seçebilecek.

Japon bankacılık kurumu, teknolojinin diğer yönlerini de uygulamaktadır. Yeni bankamatik kartının IoT çiplerinin yanı sıra batarya ve üzerinde küçük bir ekran olacağı da bildirildi. Ekran, karttaki parayı gerçek zamanlı olarak izlemek için kullanılabilir ve müşteriler hem normal fiat parasını hem de kripto para birimlerini kullanabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu