Nedir? - Kripto Para HaberleriManşetSon Dakika

Ukrayna Hükümeti, Belarus Merkezli Borsa İle İşbirliği Yaptı

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Belarus merkezli kripto para borsası Currency.com ile işbirliği anlaşması imzaladı.

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanlığı bu yılın ağustos ayında kurulmuş olmasına rağmen, kripto para alanında oldukça aktif. Örneğin, yakın zamanda yeni kripto para kuralları üzerinde ortaklaşa çalışmak için Binance ile ortaklık kurdu. Ancak bakanlık, komşu ülkelerden de bilgi almak ve öğrenmek istiyor.

Ukrayna hükümetinin Dijital Dönüşüm Bakanlığı, kripto para birimlerine destek sağlamak için Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki (BDT)  ilk düzenlenmiş kripto para borsası olduğu iddia edilen Belarus merkezli Currency.com ile ortaklık yaptı. Aynı zamanda Ukrayna, BDT’nin üyesidir.

Ukrayna hükümeti ile Currency.com arasındaki işbirliği, kripto varlıklarının düzenlenmesi de dahil olmak üzere BT mevzuatına değinecek. Ukrayna, kripto alanını yasal çerçevede yönetme konusundaki Belarus deneyimini benimsemek istiyor.

Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Alexander Bornyakov:

‘’Bu ülkenin deneyimini ne kadar fazla incelersek, ne kadar iş yapıldığını ve sonuçların ne getirdiğini daha derinden anlarız. Ukrayna mevzuatının geliştirilmesi için Currency.com ekibiyle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz.’’

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu