DiğerleriAltcoin HaberleriManşet
Trend

Steve Mnuchin, Libra’ya Yeşil Işık Yaktı!

ABD Hazine Sekreteri Steve Mnuchin, proje sıkı mali kurallara uyduğu sürece, Facebook liderliğindeki kripto para projesi Libra’nın başlayabileceğini açıkladı.

Bloomberg tarafından yayınlanan bir rapora göre, Mnuchin, Washington’daki konuşma sırasında,  bir milletvekilinin sorusuna yanıt olarak, Libra kripto para hakkındaki düşüncelerini açıkladı.

Steve Mnuchi:

‘’Dijital para birimi oluşturmak istiyorsa sorun değil, ancak tam uyumlu olmaları gerekiyor. Bu hiçbir şekilde terör finansmanı için kullanılamaz.’’

Libra, bu yılın haziran ayında tekrar duyurulduğundan beri, Mnuchin, 2020’de beklenen kripto para biriminin piyasaya çıkış hızını yavaşlatan bir konu olan düzenleyici kaygıları tartışmak için Facebook ile bir çok kez görüştüğünü açıkladı.

Kripto para biriminin Libra Birliği tarafından yönetileceği, fiat para birimleri ve kısa vadeli ABD hazine bonosu ile destekleneceği bildiriliyor. Fiat açısından destek; Avrupa EURO (% 18), Japon Yeni (% 14), İngiliz Sterlini (% 11) ve Singapur Doları‘ndan (% 7) oluşacak şekilde ayarlanmıştır.

Duruşma sırasında, Mnuchin ABD’ye kendi dijital para birimini geliştirme potansiyeline de hitap etti ve hem kendisi hem de Federal Reserve Başkanı Jerome Powell’ın yakın gelecekte buna ihtiyaç duymadığını belirtti.

Steve Mnuchi:

‘’Powell ve ben bunu tartıştık.  İkimiz de beş yıl içinde Fed’in dijital para çıkarmasına gerek olmadığını görüyoruz.’’

Bir rapora göre, Avrupa merkez bankası, nakit kullanımı düşerse ve özel sektör finans kurumunun çok pahalı gördüğü sınır ötesi ödemeleri için etkili bir çözüm yaratamazsa kendi dijital para birimini başlatabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu