Nedir? -Kripto Para HaberleriKripto Para Rehberi

Altcoin Nedir?

Kullanımı giderek artan ve yükselişte olan kripto paraların, en çok tercih edileni ve ilk ortaya çıkanı Bitcoin‘dir. Altcoin ise Bitcoin olmayan, yani Bitcoin’in alternatifi olan birimlerdir. Alt para birimleri olarak karşımıza çıkan bu birimler, nispeten daha uygun fiyatlı ve daha az popülerdir. Bu yüzden de birçok kişi tarafından daha az tercih edilmekte ve yatırım aracı olarak nadiren kullanılmaktadırlar. Ayrıca bu birimler Bitcoin’den farklı bir şifreleme sistemine de sahiptirler ve bu sayede Bitcoin gibi güvenlidirler.

Bitcoin’den Farkı Nedir?

Bitcoin’i satın alması oldukça pahalı ve masraflıdır. Ayrıca madencilik yaparak çıkarması da oldukça zahmetlidir. Bu yüzden de ortaya alt birimler olarak farklı coin çeşitleri çıkmıştır. Bu coinler, Bitcoin’e kıyasla çok daha uygun fiyatlı alınabilmekte ve çok daha kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Bu yüzden de birçok kişi tarafından sık şekilde tercih edilmektedirler.

Çeşitleri Nelerdir?

Farklı birimler olarak karşımıza çıkan coin çeşitleri, çeşitli amaçlar doğrultusunda veya çeşitli kampanyalar ile ortaya çıkarlar. Bu yüzden kısa süreli olarak kullanılan bu birimler, genellikle kısa dönem yatırımları için kullanılırlar. Fakat daha uzun süreli olanları da vardır ve bu birimlerde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır.

Bazı altcoin çeşitleri şunlardır;

  • Ethereum
  • LiteCoin
  • Tether
  • XRP

Gibi çok farklı alt çeşitler bulunmaktadır. Fakat uzun süreli olarak kullanılan ve en çok tercih edilenleri bunlardır.

Neden Tercih Edilirler?

Bu birimlerin tercih edilmesinde birçok farklı neden bulunur. Fakat genel manada tercih edilmelerinin sebebi, daha ucuz olmaları ve daha kolay alınıp, satılmalarıdır. Bunun yanı sıra farklı avantajlar da sunan bu birimler, kolay olarak kazılabilmeleri nedeniyle de tercih edilirler.

Güvenilir mi? Evet, Bitcoin sisteminde olduğu gibi çeşitli şifreleme sistemlerinin kullanıldığı bu birimler de oldukça güvenlidirler. Kullanılan bu şifreleme sistemleri sayesinde, para birimlerine izinsiz erişimler önlenir ve çalınması gibi durumlar da ortadan kaldırılır. Bu yüzden bu birimlerde

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Kapalı
Kapalı