Ethereum Haberleri

Erhereum Haberleri kategorimizde Ethereum ile ilgili güncel haber ve içeriklere ulaşabilirsiniz.

2015 yılında piyasaya sürülen Ethereum, kendi ,kripto para, birimi eter için kullanılan açık kaynaklı, ,blockchain, tabanlı, merkezi olmayan bir yazılım platformudur. ,SmartContracts, ve Dağıtılmış Uygulamaların, (ĐApps), üçüncü bir tarafın herhangi bir kesinti süresi, sahtekarlığı, kontrolü veya müdahalesi olmadan oluşturulmasını ve çalıştırılmasını sağlar. Ethereum sadece bir platform değil, aynı zamanda bir blockchain üzerinde çalışan ve geliştiricilerin dağıtılmış uygulamalar oluşturmasına ve yayınlamasına yardımcı olan bir programlama dilidir.

Ethereum ‘a göre, “hemen her şeyi kodlamak, ademi merkezileştirmek, güvence altına almak ve ticaret yapmak” için kullanılabilir.

2016 yılında , Ethereum , kötü niyetli bir hacker tarafından, Ethereum’un yazılım platformundan kaynaklanan bir dizi akıllı sözleşme DAO’da toplanan 50 milyon dolardan fazla fon çaldıktan sonra Ethereum ve Ethereum Classic adlı iki ayrı blok zincirine ayrıldı.

Yeni Ethereum , daha fazla kötü amaçlı yazılım saldırısına karşı korunmayı amaçlayan orijinal yazılımdan sert bir ayrılma gösterdi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı