Kripto Para Analizleri

Ethereum’un 5000 $’a yükselmesi, altsezonunu tetikleyebilir

Binance Kayıt Linki
Ethereum, kripto para alanında yükseliş bayrağını en yukarıda dalgalandıran coinlerden. CoinGecko’nun verileri, Ether’in 4.000 $ ‘lık desteği geri aldıktan hemen sonra çift haneli kazançlar elde ettiğini gösteriyor. Amiral gemisi akıllı sözleşme coini, son 24 saatte işlem hacminde Bitcoin‘in 2 milyar dolar üzerinde 64 milyar dolar işlem hacmi olarak kayda geçti.

Ethereum, 5.000 $ ‘a doğru başka bir dönüm noktasına ulaştı

Ethereum, 4.300 doların üzerinde yeni bir rekor kırdı ve 5.000 dolara ulaşmanın yolunu açtı. Yükseliş, dört saatlik grafikteki kısa vadeli teknik seviyelere bakıldığında artık çok net duruyor.

Göreceli Güç Endeksi (RSI) yükselişi doğrulamak için aşırı alım bölgesine geçiyor. Bu trend gücü göstergesi son kez bu bölgeye çarptı ve hareketi 86’ya çıkardı. Aynı hareket olursa, Ethereum‘un yükseliş trendi beklenenden daha uzun sürecektir.

ETH/USD dört saatlik grafik

Ethereum, haberin yazımı sırasında 4320 dolardan işlem görüyordu. Alıcılar, daha fazla satın alma işlemini tetiklemek için gözlerini 4.400 doların üzerindeki seviyelere dikiyor. Bu arada, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) büyük bir yükseliş sinyaline sahip.

MACD, varlıkların eğilimini izler ve momentini ölçer. Yatırımcılar, giriş ve çıkış pozisyonlarını belirlemek için bu göstergeyi diğer teknik seviyelerin ve grafik modellerinin yanında kullanırlar. Sinyal çizgisinin üzerindeki bir MACD çizgisi (mavi) potansiyel olarak büyük bir yükseliş sinyali. Bu nedenle, grafikte de görüldüğü gibi, Ethereum’un en az dirençli yolu kuzey.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 4,320 $
Trend: Boğa
Oynaklık: Yüksek
Destek: 4.200 $, 4.000 $ ve 3.600 $
Direnç: 4.400 dolar

Analiz bilgi maçlı olup yatırım tavsiyesi içermemektedir.
Kripto para analizleri ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz? >>> Hemen Kripto Para Analizleri sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!
Tüm gelişmeleri anlık almak için, Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu