Nedir? - Kripto Para HaberleriManşet

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Kripto Kullanımın Önünü Açtı!

Hindistan Yüksek Mahkemesi, Hindistan Merkez Bankası’nın bankaların kripto paralarla ilgilenenlere hizmet sunmasını yasaklamakta yanlış karar uyguladığına ve anayasaya aykırı olduğuna karar verdi.

Hindistan Merkez Bankası, 6 Nisan 2018’de tüm kripto para borsalarını ve ilgili işletmeleri bankacılık hizmetlerini kullanmasını engelleyen bir genelge yayınladı. RBI savunmasında, yasağın kara para aklama ve yasadışı faaliyetleri korumak olduğunu, çünkü kripto paraların dünyanın herhangi bir yerine kolaylıkla aktarılabileceğini söylemişti. 

O zamandan beri hizmetlerini durduran çeşitli borsalar bugün kaldırılan RBI yasağına karşı tekrar hizmet verebilecekler. Böylece Hindistan vatandaşları kripto paraları hiçbir engelleme ve kısıtlama olmadan kullanabilecekler.

Kripto para endüstrisine getirilen kısıtlamalardan önce Hindistan, bu endüstriyle ilgili yenilik merkezlerinden biriydi. Düzenleyicilerin söz konusu kısıtlamaların azalması Bitcoin yatırımını ve diğer kripto para projeleri için teknolojik gelişmelerin artmasına yardımcı olacak.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu