Top 10DiğerleriAltcoin HaberleriNedir? - Kripto Para HaberleriSon Dakika

MoneyGram Pakistan’da Havale İşlerini Arttırma Planlarını Açıkladı

Binance Referans Link

Amerikan para transfer şirketi MoneyGram, ülkedeki işlerinin genişlemesini görüşmek üzere Pakistan Başbakanı Imran Khan görüştü. Son zamanlarda, Pakistan’ın Faysal bankası, sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak için MoneyGram ortağı Ripple ile ortaklık kurdu ve bu toplantıda Holmes, ülkedeki havale yönetimi iş hacminin artırılmasında büyük bir ilgi olduğunu iddia etti.

William Alexander Holmes:

“İş ortamının gelişmeye devam etmesi, daha doğrudan yatırımları nasıl çekebileceğimiz, ticaret ve ticarete açıklık, e-ticaret ve yasal gelir akışını teşvik etme konularında nasıl yardım edebileceğimiz hakkında çok konuştuk.”

Başbakan, ekibin hükümetin MoneyGram’ın genişleme işi için gerekli yardımı sağlayacağını ve yurtdışındaki vatandaşlara da eve para göndermelerinde yardımcı olacağını söyledi. Ayrıca, bu mali yıl boyunca halkın gelirindeki önemli artışı vurguladı.

Başka bir rapora göre, şirket 2020 yılına kadar havale yönetimi işinin hacmini 600 milyon dolardan 1 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Holmes, röportajda şirketin gelecek yıl Pakistan’a en az bir milyon dolar yatırım yapacağını söyledi. Ayrıca, 1 milyar dolarlık iş hedefine ulaşıldığında daha fazla yatırım yapma sözü verdi.

Kara para aklama meselesine değinen Holmes, Pakistan’ın bununla mücadele etme çabalarını övdü ve birçok ülkenin fon akışının kalitesini artırmak için adım attığını ekledi. Hükümetin vizyonuyla paralel olarak MoneyGram, finansal çabalarına karşılık verdiğini ve göçmenleri işlemler için resmi kanallardan yararlanmaya teşvik ettiğini belirtti.

Ripple’ın MoneyGram ile stratejik ortaklığı, şirketin XRP kullanarak sınır ötesi ödemeler ve döviz takas işlemleri için kilit ortağı olmasını sağlamıştır. MoneyGram’ın Pakistan’da genişleme niyetiyle, Ripple havale projesine öncülük ederken, havale platformu için daha fazla kabul görmeyi de sağlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu