Nedir? Nasıl? Neden?

New York Senatörü, kripto madenciliğini yasaklamayı önerdi

Binance Kayıt Linki

Kevin Parker, dijital para birimlerinin madenciliğinin çevre üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu savunuyor.

New York Eyalet Senatosu Enerji ve Telekomünikasyon Komitesi Başkanı Kevin Parker, eyalette fosil yakıtların yakılmasıyla elde edilen elektriği kullanarak kripto para madenciliğine üç yıllık bir süre için bir moratoryum öneren bir yasa tasarısı sundu. Senatör, çevre üzerindeki olumsuz etkiyi azaltmak için kripto para madenciliğinin yasaklanması gerektiğini savunuyor. Belge, Kırsal Kaynaklar Yasama Komisyonu Başkanı Rachel May tarafından kabul edildi.

Belgede, “Bir kripto para birimi işlemi, ortalama bir Amerikan hane halkının bir ayda kullandığı aynı miktarda enerjiyi kullanıyor” şeklinde detay aktarılmış.

Ayrıca tasarı, madencilik çiftliklerinin uyması gereken bir dizi kural getiriyor. Yalnızca İklim Liderliği ve Topluluğu Koruma Yasasına uygun tesisler çalışma izni alacak.

Kripto paralar ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz? >>> Hemen Nedir? – Kripto Para Habeleri sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!

Tüm gelişmeleri anlık almak için, Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu