Altcoin Haberleri

IOTA: AKITA, Ödeme Modülü İçin Prototip Sunuyor

AKITA Blockchain Solutions, IOTA ödeme modülü için şirketler ve üniversiteler tarafından makine ekonomisi alanında kullanım örnekleri geliştirmek için kullanılabilecek bir prototip sundu. Prototip, IOTA Vakfı tarafından haftanın projesi olarak ödüllendirildi.

Haftanın IOTA topluluk projesi, makine ödemeleri için bir prototip olan AKITA Blockchain Solutions‘a verildi. Proje tanımında belirtildiği gibi, endüstrinin geleceği, kendi işleri için ödeme yapan makinelerde ve makineler arasındaki otomatik etkileşimde yatıyor.

AKITA Blockchain Solutions‘daki geliştiricilere göre, örneğin rüzgar türbinleri ve rüzgar çiftlikleri, aynı zamanda bir makine olan tüketici tarafından enerji üretimi ve dağıtımı için otomatik olarak ödenebilir. Daha sonra, vergi ödemesi bile otomatik olarak tetiklenebilir. AKITA en temel teknolojiyi kullanarak böyle bir prototip geliştirdi.

Makine ekonomisinin vizyonu, IOTA’nın Dağıtılmış Defter Teknolojisi (DLT) ile gerçeğe dönüşebilir. AKITA Blockchain Solutions geliştiricileri bu amaçla “başlangıç / orta seviyeyle bile kolayca kopyalanabilen” ve IOTA teknolojisinin “iş süreçlerini, işlem maliyetlerini ve hızı ve hatta süreç otomasyonunu” nasıl etkileyebileceğini gösteren bir prototip geliştirdi.

Geliştiriciler prototiplerini şu şekilde tanımlıyor:

”Bu basit taşınabilir prototipte, bir robot kendi özel makine “banka” hesabına ödeme alır almaz çalışmaya başlar, işi yapmak için enerji gerektirir, bu yüzden rüzgar enerjisi tedarikçisine ödeme yapar ve hükümete otomatik olarak % vergi ödemesini tetikler.”

Prototipin amacı, karmaşık ve geliştirilmesi zor olduğu düşünülen Dağıtılmış Leger Teknolojisini aydınlatmak. Bundan dolayı prototipin nasıl üretileceği hakkında ayrıntılı talimatlar yayınlandı. Prototipi oluşturmak için gereken şey 3 Raspberry Pi 3 Model B, 3 flash bellek kartı (MicroSDHC), 3 güç kaynağı Micro-USB, montaj kiti dahil 3 Raspberry Pi 7 inç dokunmatik ekran, rüzgar çiftliği için çeşitli LEGO teknik setleri tüketici istasyonunun yanı sıra çoklu priz, piller ve akıllı telefon veya dizüstü bilgisayar.

”Siz, üniversiteler ve şirketler, talimatları, gerekli donanımı ve açık kod kaynağını yayınladığımız için kolayca yeniden oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz.”

Gereken tek yazılım Raspberry Pi Raspbian, Node.js, Trinity cüzdanı, IOTA Tangle explorer ve çözümün çekirdeği AKITA ödeme modülü. IOTA Tangle‘a gerekli tüm fonksiyonların ve bağlantıların kurulumdan hemen sonra ayarlanmasını ve ayrı olarak yüklenmesine gerek kalmamasını sağlar.

AKITA modülü, gelen ödemeler için bir adres oluşturulmasını (düz metin ve QR kodu) yönetirken, modül AKITA makine düğümü aracılığıyla IOTA Tangle‘a bağlanır. Raspberry Pi’de ön uç makine tipi, cüzdan hesap bakiyesi, mevcut işlem ve son işlem özellikleriyle görüntülenir.

Proje hala Tangle‘ın kendisi gibi deneysel bir geliştirme aşamasında olmasına rağmen, proje IOTA’nın DLT‘sinin geniş kapsamlı olanaklarını gösteriyor. Böylece, sonuçta IOTA teknolojisinin bireyler, şirketler ve hükümetler tarafından kabul edilmesine ve benimsenmesine katkıda bulunuyor.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu