Bitcoin HaberleriManşet

Bloomberg analisti: Bitcoin fiyatı 100.000 dolar yolunda

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin fiyatının 2025’te 100.000 doların üzerine çıkacağını tahmin etti. McGlone, yıl sonu hedefinin ise 14.000 dolar olduğunu söyledi.

Mike McGlone, dünyanın ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in 5 yıl sonra 100.000 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olabileceğini söyledi. BTC, 2011’den bu yana değerine daha fazla sıfır ekleme konusunda şanlı bir geçmişe sahip. Bu eğilim gelecekte de devam edebilir. Ayrıca, ilk kripto para birimi bu yılın sonunda 14.000 dolarlık bir fiyata ulaşabilir.

Mike McGlone: Bitcoin 100.000 dolar yolunda ilerliyor

Bloomberg Crypto Outlook’un Ekim sayısında, Bloomberg’in deneyimli piyasa analisti ve yorumcusu Mike McGlone, Bitcoin’in artan benimsemenin arkasından fiyatta değer kazanmaya devam edebileceğini söyledi. Ancak, bu daha yavaş bir hızda gerçekleşecek.

McGlone, Bitcoin’in talep göstergelerinin olumlu olduğunu söyledi. Analiste göre, stabilcoin piyasası dışında, kripto para piyasasının geri kalanı önümüzdeki günlerde aşırı arz ve rekabet yaşayacak.

McGlone, BTC’nin 2017’nin tüm zamanların en yüksek seviyesindeki değer kaybına işaret ederek, Bitcoin’in hala “akşamdan kalma modunda” olduğunu belirtti. En iyi kripto para birimini yeni zirvelere çıkaracak özel tetikleyici şeyin ne olduğunun bilinmediğini belirten analist, bilinen tek şeyin “talep-arz ölçütlerinin fiyatı pozitif ” olarak etkilediğidir.

McGlone’ye göre BTC, önceki yükseliş fiyat hareketlerini olgunlaşma ile birlikte devam ettirirse, mevcut spot değerine bir sıfır daha eklemesi neredeyse iki kat zaman alacak. Bu, 2025’te fiyatı 100.000 dolara çıkaracak.

”Bitcoin, yıl sonuna kadar 14.000 dolara ulaşacak!”

Analizin ilerleyen kısımlarında, Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti, Bitcoin fiyatının 2020’nin sonunda 2019’un en yüksek seviyesi olan 14.000 dolara ulaşması için bir durum ortaya koyuyor.

McGlone, kurumsal yatırımcı odaklı Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC), stok boyutunun 500.000’e ulaşana kadar daha fazla BTC almaya devam edeceğini belirtti.

Bu yıl 14.000 dolarlık Bitcoin tahmini hakkında daha fazla konuşan McGlone, Coinmetrics’in 30 günlük BTC aktif adreslerinin ortalamasına işaret etti. BTC aktif adreslerinin 2019’daki Bitcoin toparlanmasının önde gelen göstergesi olduğunu söyledi.

McGlone, Bitcoin cüzdan adreslerinin mevcut trendine bakıldığında, trendin 15.000 dolar veya daha yakın bir fiyat noktasına işaret ettiğini söyledi. Emtia stratejisti, “bu göstergeler tersine dönmedikçe, fiyatın düşmesi olası değildir” dedi.

Bitcoin haberleri ile ilgili en güncel içeriklere ulaşmak ister misiniz?>>> Hemen enkriptohaber.com/bitcoin sayfamızı ziyaret edin, gelişmeleri kaçırmayın!
Tüm gelişmeleri anlık almak ister misiniz? >>> Hemen Telegram, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube hesaplarımızı takip edip bildirimleri açın gelişmelerden ilk siz haberdar olun!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu