Bitcoin HaberleriManşet

Dünya çapındaki Bitcoin ATM’leri hızla artıyor

Kripto para endüstrisinin sürekli büyümesinin bir işareti olarak, dünya çapındaki Bitcoin ATM‘lerinin sayısı geçen yıldan bu yana %70’in üzerinde artarak 7.500’e ulaştı.

Kripto para ATM endüstrisini izleyen bir web sitesi olan Coin ATM Radar, Nisan ayından bu yana yeni makinelerde yaklaşık %70’lik bir artış olduğunu kaydetti. Sadece 2020’de, dünya çapında yaklaşık 1.200 yeni Bitcoin ATM‘si kuruldu. Perspektif açısından, endüstrinin küresel olarak kurulu 2.000 Bitcoin ATM‘sini görmesi, 2014’ten 2018’e kadar yaklaşık dört yıl sürdü.

5.422 ATM ile Amerika Birleşik Devletleri, ülkedeki küresel pazar payının %70’inden fazlasıyla sektöre hâkim olmaya devam ediyor. Küresel sıralamada; Kanada 721 (%9.5), İngiltere 279 (%3.7) ve Avusturya 137 (%1.8) Bitcoin ATM‘si ile ABD‘yi takip ediyor.

Bu yeni Bitcoin ATM kilometre taşı, dünyanın en iyi 554 ATM operatörünün bazılarının sıralamasında birbirlerini geçmeye devam etmesiyle birlikte geliyor. Şubat ayı başlarında, Bitcoin Depot kısa bir süre içinde 500’den fazla ATM ile ünvanı aldı, ancak ertesi hafta Coinsource 600 Bitcoin ATM‘si ile en üst sıraya yükseldi. Coin ATM Radarına göre, Coinsource açıklanamaz bir şekilde 300 makinin altına düştü. Bugün itibariyle, CoinCloud 653 ATM ile yarışa öncülük ediyor.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu