Bitcoin Haberleri

Google’da Bitcoin Aramaları Düşüyor

Binance Referans Link

Bitcoin için yapılan Google aramalarının sayısı Mart öncesi seviyelere yakın bir düşüş gösterdi ve kripto para birimine olan ilgi, yaklaşmakta olan krizdeki güvenli liman potansiyeline rağmen azalabilir.

Google Arama Trends verileri, Bitcoin‘e olan ilginin dünya çapında giderek önceki seviyelere düştüğünü gösteriyor. Geçtiğimiz ay Google‘da “Bitcoin” terimi fırladı ve borsaların yılın en düşük seviyelerine düşmesinden sonraki gün 13 Mart’ta 12 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Çöküş, coronavirüs paniği ve hükümetler tarafından Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika da dahil olmak üzere tüm kıtalarda uygulanan agresif önlemlerin bir sonucuydu.

Birçoğunun işini kaybettiği göz önüne alındığında, insanlar muhtemelen tasarruflarını korumanın bir yolunu arıyorlardı. Yalnızca ABD’de, işsizlik ödeneği başvuruları 28 Mart tarihinde, sona eren haftada 6.65 milyona yükseldi ki bu rekor yükseliş ve benzeri görülmemiş bir rakam. Örneğin, önceki rekor seviyeler 1 milyonun çok altındaydı.

Ancak, Bitcoin‘e olan ilginin artmasına rağmen, çoğu muhtemelen en büyük kripto para biriminin de değerinin yarısını kaybetmesiyle hayal kırıklığına uğradı.

Bitcoin kayıpların çoğunu toparlarken, kripto para birimine olan ilgi, Google Trends verilerine göre Mart öncesi seviyelere gerilemeye devam ediyor.

Bununla birlikte, Bitcoin‘e olan ilgi azalmasına rağmen, BTC, malların ve hizmetlerin fiyatlarının dolar enflasyonunda yükselmesi durumunda kendisini güvenli bir liman olarak gösterebilir. Fed şu anda deli gibi nakit pompalıyor ve yeni paranın bir kısmı yakında fiyatlara yansıtılacak. Açıkçası, Bitcoin‘in de bundan pay alması muhtemel görünüyor.

Yaklaşan halving etkinliği ve birçok yeni yatırımcının ilgisinin artması, kripto para birimini destekleyecek.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu