Bitcoin HaberleriManşet

Mark Yusko:”Faiz Oranları Sıfıra İnerken Bitcoin İçin Boğa”

Morgan Creek Sermaye Yönetimi Kurucusu ve CEO’su Mark Yusko‘ya göre, dünya genelindeki faiz oranları sıfırlanacak ve Bitcoin yükselişe geçecek. Son fiyat düşüşünün yatırımcıları rahatsız etmemesi ve daha fazla satın almaya odaklanması gerektiğini de belirtti. Ayrıca, Bitcoin‘in zaman içinde değerini artırmaya devam edeceğine inanıyor.

Mark Yusko:

“Bu, büyük bir boğa gibi. Merkez bankacıları dünyasında Bitcoin kraldır. Dünyadaki faiz oranları sıfıra inecek. Bunların hepsi nüfus istatistiklerine, deflasyon ve çok fazla borç yüzünden. Borcu geri ödeyemezsiniz. Borcu temerrüt edemezsiniz, bu yüzden para biriminizi değerlendirerek onu şişirmeniz gerekiyor. Merkez bankacıları baskı yapacak, bu Bitcoin için büyük bir yükseliş.”

Gerçekten de, faiz oranları düşmeye devam ediyor ve bazı ülkelerde sıfırın bile altına iniyor. Giderek daha fazla banka negatif oranlar getiriyor.

Bitcoin’in Performansı

Merkez bankalarının Bitcoin üzerindeki etkisi hakkında konuşmanın yanı sıra Yusko, kripto para biriminin fiyat performansına da değindi.

Yusko, yatırımcıların benzer hamlelere çok fazla dikkat etmemeleri gerektiğini söyledi. Ancak, bu tür düşüşler satın almak için mükemmel bir fırsat olabileceğini belirtti.

Mark Yusko:

“Bugün %5 düştüyse şimdi satın alın. Yarın satın al, her gün satın al, birikim yap.”

Ayrıca Bitcoin‘in temel özelliklerinin güçlü olduğunu ve uzun vadede daha iyi performans sergileyeceğini belirtti.

Mark Yusko:

“Temeli gelişmeye devam ediyor. Benimsenmesi büyüyor; cüzdan sayısı arttı; işlem sayısı arttı. Ayrıca Mayıs ayında gerçekleşecek olan halving etkinliğimiz de var. Her blokta her 10 dakikada bir ödül olmayacak. Fiyatlar genellikle bu olaylara göre ayarlanır. Bu yılın ortasında çokça yukarı doğru hamleler göreceğiz. Muhtemelen 2017’de gördüğümüz yükselişi göreceksiniz.”

Yusko, Bitcoin‘in “mükemmel bir değer deposu” olduğunu ve Stok-Akış modeline göre halving etkinliğinden sonra fiyatının iyileşeceğini belirtti. Yusko‘ ya göre, Bitcoin altının dijital haline gelebilir.

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu