Bitcoin Haberleri

Tim Draper, Neden 250.000 Dolar Tahmininde Bulundu?

Tim Draper, 2022‘de Bitcoin fiyatının 250.000 Dolar‘a ulaşacağından emin. Bu tahmininin Bitcoin halving etkinliğine dayalı olmadığını belirtti.

Tim Draper, Eylül 2014’te, Bitcoin’in sadece üç yılda 10.000 Dolar‘ı bulabileceğini öngördü. Bu öngörünün muhafazakar olduğu ortaya çıktı. Çünkü Bitcoin fiyatı Aralık 2017’de 20.000 Dolar’a fırladı.

Draper, 250.000 Dolar’lık tahmininde öncekinden daha fazla güven duyduğunu iddia ediyor. Tahminiyle ilgili en ilginç kısım, Bitcoin‘in akışkan stok modeline (S2F) dayanmamasıdır. Bitcoin dört yılda bir yarı yarıya azalır, bu da tarihsel olarak büyük bir boğa koşusuna yol açar. Bunun yerine, Bitcoin‘in yüzde 5’lik pazar payını alternatif bir para birimi olarak temin etmesini bekliyor.

“Tahminim gerçekten Bitcoin‘in dünya çapında % 5 pazar payını alabilmesi için bir para birimi olarak yeterli altyapı oluşturmaya dayanıyordu.”

Draper, Bitcoin ve akıllı sözleşmelere dayanan merkezi olmayan bir dünyaya doğru ilerlediğini belirtiyor. Dünya çapında medya ve hükümetler yakında potansiyelini fark edecek.

Draper ayrıca, yenilik fikrini sevdiği için fork fikrini sevdiğini de belirtti. Bitcoin Cash‘in üzerinde çalışanlardan dolayı potansiyelinin olduğuna inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu