Blockchain HaberleriSon Dakika

Belçika’nın En Büyük Blockchain Şirketi Hindistan’da Faaliyete Geçti

Belçika merkezli Blockchain teknolojisi devi SettleMint, Hindistan’da faaliyete geçeceğini açıkladı. SettleMint ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Singapur dahil diğer ülkelerde de faaliyete geçti.

Business Standard raporuna göre, SettleMint CEO’su, bu hafta başlarında Belçika Büyükelçisinin özel konutunda düzenlenen bir törenle Hindistan operasyonlarının başlatıldığını açıkladı. Hindistan’da Blockchain teknolojisinin benimsenmesi oldukça hızlı bir şekilde artmaktadır.

SettleMint CEO’su Matthew Van Niekerk, şu anda Blockchain teknolojisi faaliyetinin bir yatağı olan Hindistan’daki yolculuğuna başlamaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Yetkili, bu teknoloji dünyasının inanılmaz bir şekilde benimseme hızına paralel olarak, Hindistan’ın hükümetin 5 trilyon dolarlık vizyonunu gerçekleştirmesini sağlamak için kilit bir zincir olarak faydalanabileceğini ekledi.

Daha önce, Hindistan elektronik ve BT bakanlığı Blockchain’i Yönetim, Bankacılık ve Siber Güvenlik gibi farklı alanlarda uygulama potansiyeli olan hayati araştırma alanlarından biri olarak tanıdı. Ülke ayrıca, teknolojinin farklı kullanım durumları için Ulusal Seviye Blockchain Çerçevesi üzerine bir yaklaşım raporu hazırlıyor.

Ancak, Hindistan gelecekte kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamayı planladığı için Hindistan’ın kripto para birimleri konusundaki tutumu hala olumsuz. Daha önce, ülkenin merkez bankası ülkedeki tüm bankaların kripto para borsalarına hizmet vermesini yasakladı ve bu da birçok borsanın kapanmasına neden oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu