Blockchain Haberleri

Hindistan Ulusal Blokchain Stratejisi Geliştiriyor!

Hindistan hükümeti, teknolojinin ülkedeki kabulünü genişletmek için ulusal bir Blockchain stratejisi başlatmayı planladı. Rapora göre, Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MeitY), Blockchain teknolojisinin potansiyelini ve ilgili kullanım durumlarını yürütmek için ortak bir altyapının geliştirilmesinin gerekliliğini gördüğünü söyledi. Bakanlık, “Ulusal Düzeyde Blockchain Çerçevesi” üzerinde çalıştığını da ekledi.

İnsan Kaynakları Geliştirme, İletişim, Elektronik ve Bilişim Teknolojileri Devlet Bakanı Sanjay Dhotre, Blockchain’in diğerleri arasında yönetişim, bankacılık, finans ve siber güvenlik gibi sektörlerdeki kabiliyetini ve potansiyelini vurguladı.

Tamil Nadu, Andhra Pradesh, Karnataka ve Kerala gibi diğer Hint devletleri de Blockchain teknolojisi ve yapay zeka için devlet düzeyinde bir politika üzerinde çalışıyorlardı. Tamil Nadu’nun Blockchain ve AI politikalarının, devlet hükümetinin yeni çıkan teknolojileri hizmet sunumu ve yönetim sorunlarını çözme konusunda nasıl uygulayabileceği konusunda temel kurallar koyması bekleniyor.

Bu yılın başlarında, Telangana (Hindistan’da bir Güney Devleti), Blockchain girişimleri ve araştırma enstitüleri için bir ekosistem kurmayı amaçlayan bir taslak Blockchain politika girişimi yayınladı. Girişim özellikle bankacılık ve finans sektörü için Blockchain uygulamaları, ilaç sektörü, lojistik ve devlet sektörleri için çözümler geliştirmek için çalışan projelere odaklanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu