Blockchain HaberleriManşet

MoneyMatch, RippleNet Kullanımını Genişletmek İstiyor

Küresel ödeme devi MoneyMatch, yeni yıllık raporunda Ripple‘ın ödeme teknolojisiyle SWIFT’e kıyasla daha iyi sonuçlar elde ettiğini açıkladı.

MoneyMatch, küçük ve orta ölçekli şirketlerin dünyanın dört bir yanındaki tedarikçilere ödeme yapmalarına yardımcı olan küresel bir ödeme hizmeti sağlayıcısı. Malezya’da geleneksel finans kurumları küçük hacimli işlemler için yüksek döviz kurları talep ediyorlar, bu nedenle birçok şirket orantısız olarak yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kalıyor.

Bu sorunu çözmek için MoneyMatch, dünya çapında 120’den fazla ülkeye düşük maliyetli sınır ötesi ödemeler sunmak için Ripple ile ortaklık kurdu. Ripple’ın ödeme teknolojilerinin en büyük avantajı, transferin gerçek zamanlı olarak çok düşük maliyetle yapması. XRP köprü para birimi olarak işlev görüyor. Buna ek olarak, alıcının hesabına ön finansman için döviz hesabına gerek yok; bu görev, XRP‘nin köprü para birimi olarak kullanılması nedeniyle ortadan kaldırılmıştır.

Malezya’da faaliyet gösteren finansal oyuncuların hepsi aynı yüksek ücretleri sunuyor. MoneyMatch, Ripple ile çalışarak birkaç saat içinde işlemleri işleyebiliyor ve SWIFT gibi geleneksel sistemlere kıyasla %40 tasarruf sağlıyor.

MoneyMatch, şu ana kadar Malezya’da sistemin kullanımında benzer olanaklar ve güvenilirlik sunan bir alternatif olmadığı için RippleNet‘in kullanımını daha da genişletmeye çalışıyor.

MoneyMatch CEO’su Adrian Yap:

”Her zaman müşterilerimize nasıl daha iyi hizmet edebileceğimizi düşünüyoruz. Bu yüzden RippleNet’te küresel ölçekte daha fazla ödeme ve tahsilat olanağı oluşturmamıza yardımcı olacak ortaklıklar geliştirmek istiyoruz. KOBİ müşterilerimizin isteklerine uymak ve Malezya’nın geleneksel bankalarında bulamayacakları bir büyüme ortağı olmak istiyoruz.”

Tüm haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter sosyal medya hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu