Nedir? Nasıl? Neden?

Biden’ın kripto yüzleşmesi, sektör liderleriyle çatışır mı?

Binance Kayıt Linki

Dijital varlıklar geleneksel finansal ortamda gelişmeye devam ederken, dünyanın dört bir yanındaki hükümetler kontrollerini uygulamaya ve kripto alanını kendi düzenleyici ortamları altına almaya çalışıyorlar. Biden yönetimi ABD’de iktidara gelmesinden bu yana, kripto alanını düzenlemelerinden bahsediyor. Ancak ABD’deki endüstri liderleri, son çağrı yapılmadan önce bu konuda söz sahibi olmalarını sağlamak istiyor.

Eric Lipton tarafından kaleme alınan yakın tarihli bir New York Times haberine göre, bazı dijital para şirketleri lobicileri, avukatları ve danışmanları düzenleyici çerçevede daha fazla etki sağlamak ve müzakere etmek için işe aldı.

Lipton, yakın tarihli bir röportajda aynı şeyi vurgulayarak şunları söyledi:

Coinbase ve Ripple gibi en büyük şirketlerden bazıları özellikle lobicilik konusunda aktif.”

Ek olarak, Cardano‘dan Charles Hoskinson daha önce düzenleyicilerle etkileşim kurmak ve kötü düzenlemelere karşı lobi yapmak için bir şirket olarak her şeyi yapacaklarını iddia etmişti. Lipton ayrıca, Blockchain Association ve diğer danışmanlar da dahil olmak üzere ticaret birliklerinin, alanda aktif kalarak kamu politikasını etkilemeye çalıştıklarının altını çizdi.

Sektörün büyüklüğü ve kripto düzenleyici bir çerçeveye duyulan ihtiyaç üzerine vurgulayan Lipton, kitlelerin hızlı genişlemesi ve devasa bir şekilde benimsenmesinin hükümeti uzaya girmeye zorladığını öne sürdü ve ekledi,

“Kripto endüstrisi çok büyüdü. Şu anda küresel olarak dolaşımdaki tüm ABD dolarından daha değerli. O kadar büyük ki artık ABD düzenleyicilerinin ABD’de kripto para birimini yasaklayacağımızı söylemesi bile düşünülemez. “

Yasadışı işlemler ve kara para aklama, ABD hükümetinin kripto bölgesine müdahalesinin arkasındaki başlıca nedenler olmaya devam ediyor. Ancak endüstri, düzenlemelerin yenilik yapma ve büyüme yeteneğini engelleyebileceğinden korkuyor.

Washington’daki mevcut durumu vurgulayan Lipton, şöyle devam etti:

“Bu sektörün yakacak çok parası var ve kaslarını esnetmek istiyor. Washington’da bu alanda olan da bu. “

Kurumsal alanda neyin yasal olup neyin olmadığına dair belirsizlik, bir süredir endüstri için büyük bir endişe kaynağı olmuştur. Devam eden Ripple-SEC davası, ABD’deki sisli düzenleyici ortamın bir sonucudur. Lipton, belirsizliğin topluluğun kripto para birimlerine olan güvenini baltaladığının altını çizdi.

Lipton‘a göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki federal hükümet başlangıçta kripto para birimleri hakkında oldukça bilgisizdi. Lipton, Biden Yönetiminden ne bekleneceği konusunda yorum yaparken,

“Biden yönetiminin, bununla yüzleşmekten başka seçeneği olmadığını kabul eden ilk yönetim olduğunu düşünüyorum.”

devam eden Lipton:

“Güç yerlerindeki insanlar biraz daha bilgili ve kripto para birimini gerçekten anlıyorlar. Yani, oldukça fazla iyimserlik var, ancak pek çok mücadele olacağına şüphe yok çünkü endüstri katı düzenlemeler istemiyor. “

Lipton, Çin, Bahamalar ve Norveç gibi ülkeler zaten kendi kripto para birimlerini tanıtma yolunda ilerlerken, ABD’deki federal hükümetin de nihayetinde egemen kripto para kavramını benimsemek zorunda kalacağının altını çizdi.

“Kriptolar ve paranın elektronik hareketi açısından devrimci bir dönemdeyiz … Başlangıç ​​silahı patladı ve bu muazzam geçiş dönemine giriyoruz.”

Kripto para borsaları, coin gelişmeleri ile ilgili en güncel içerikler için Kripto Para Haberleri sayfamızı ziyaret edin.

Tüm gelişmeleri Telegram ve Twitter hesaplarımızı takip ederek anında öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu