Blockchain HaberleriNedir? - Kripto Para Haberleri

HSBC Blockchain İnovasyonuna Katılıyor

Binance Referans Link

Dünyanın önde gelen çokuluslu yatırım bankalarından HSBC, Blockchain temelli bir yaklaşımı benimsemeyi ve kâğıt kayıtlarından vazgeçmeyi planlıyor. 

Reuters’ın haberine göre; yaklaşık 20 milyar dolar değerindeki varlıklara ilişkin veriler, yeni bir zincirleme tabanlı gözaltı platformunda sunulacak. Ayrıca, yeni sistemle birlikte HSBC‘nin yatırımcıların kişisel finansmanı daha kolay takip etmelerine yardımcı olacağını umuyor.

Digital Vault (Dijital Kasa) adı verilen girişim, yatırımcıların özel kayıtlardan satın alınan menkul kıymetlerle bağlantılı kayıtlara erişmesine yardımcı olacak. Bankacılık sektörü, çeşitli Blockchain teknolojisinin uygulamalarına aşina hale geldiğinden, bunun önemli bir adım olduğu belirtiliyor.

Dijitalleşme, son zamanlarda finansal kurumların yanı sıra Çin, Hindistan ve Rusya gibi ulusları da etkileyen bir fenomen olarak nitelendiriliyor. Arabulucuların gereklilikleri, HSBC’nin açıkladığı 2020 yılına kadar planlanan bildirgeye göre arabuluculara olan ihtiyaç, önemli ölçüde azaltılabilir. Bu gelişme, özel yerleşimlere artan ihtiyaca yönelik önemli bir gelişme.

Zamandan tasarruf, HSBC’nin Blockchain kullanmayı dört gözle beklemesinin sebeplerinden biri. Banka kripto danışmanı Windsor Holden, özellikle zaman içerisinde daha yüksek bir faiz seviyesi beklerken dijitalleşmenin ilk birkaç yılında büyük tasarrufların veya büyük verimliliklerin gözlenmeyebileceğini kaydetti. Kamu piyasalarına olan ilginin düşmesi ışığında, HSBC’nin güvenlik hizmetleri bölümünden Ciaran Roddy, “talepte bir artışın” kesin olarak sektörü etkileyeceğine inanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu