Altcoin HaberleriDiğerleriSon Dakika

İngiliz Virgin Adaları Kendi Dijital Para Birimini Başlattı

Sponsorlu İçerik

İngiliz Virgin Adaları (BVI) hükümeti, kendi dijital para birimini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Proje Blockchain odaklı LIFElabs.io ortaklığında geliştirildi.

2019 yılında pek çok ülkenin kripto paralara yöneldiğini gördük. Çin ve Marshall Adaları popüler örneklerdir. Şimdi BVI‘nin trene binme zamanı geldi. İngiliz bölgesi, bugün başlayan BVI Dijital Ekonomi etkinliğine ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, takımadaların dijital bir merkez haline gelmesine yardımcı olacak 100’den fazla paydaşı bir araya getirdi.

Sempozyumda BVI ve LIFElabs.io, BVI LIFE adı verilen devlet destekli dijital para biriminin ayrıntılarını açıklayacak.

Yaklaşık 60 yıldır, BVI ABD Dolarını ulusal para birimi olarak kullanıyor. Şimdi hükümet, LIFE token tarafından desteklenen stabil bir para üzerinde çalışıyor. Para birimi 1:1 oranında ABD Doları’na sabitlenecek. Proje başladığında, dijital para birimi işlem ücretlerini düşürecek, işlem hızını artıracak ve yerel halka hem de turistlere likidite sağlayacaktır.

LIFElabs.io CEO’su Sanjay Jadhav:

‘’Bu ortaklık, muazzam bir etki yaratmak için bizi eşsiz bir konuma sokuyor. Dijital para biriminin kurulması, İngiliz Virgin Adaları için geçmişte olduğu gibi küresel ekonomiye hizmet vermeye devam etmesi ve Blockchain devriminin başlaması için gerekli bir temel adımı oluşturuyor.’’

LIFElabs, ulusal bir acil durumda kullanılacak Hızlı Nakit Yanıtlama (RCR) fonu üzerinde çalışıyor. Örneğin, iki yıl önce, Irma Kasırgası BVI‘yi vurdu ve 3 Milyar Dolar zarara neden oldu.

LIFElabs CMO’su David Pugh Jones:

‘’LIFElabs hayırseverlik vurgusuyla tasarlandı ve İngiliz Virgin Adaları ile olan çalışmamız bunu mükemmel bir şekilde örnekliyor. Hızlı Nakit Müdahale fonuyla, hükümetin felakete karşı savunması ve vatandaşları korumak için gerekli ortamı yaratıyoruz.’’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu