Nedir? - Kripto Para Haberleri

Bitfinex’ten Kara Para Aklamaya Neşter!

Chainalysis, Bitfinex platformunda kara para aklama (AML) çözümlerini sağlamak için Bitfinex borsası ile ortaklık kurdu. Chainalysis, Blockchain ağlarındaki yasa dışı faaliyetleri izleyen ve güvenli bir uyumluluk çözümü sunan New York merkezli girişimdir.

Bitfinex borsası ve kardeş şirketi Tether Coin yüksek riskli kripto para işlemlerini takip eden AML uyumlu yazılımını kullanacak. Ayrıca Darknet ve oyun endüstrisinin genelinde yasa dışı faaliyetlere karşı güvenlik sağlayacak.

Hacimler açısından en büyük kripto borsalarından biri olan Bitfinex, şimdi Chainalysis’in “İşleminizi Bilin” (KYT) yoluyla şüpheli ve riskli faaliyetleri tanımlayabilecek.

Chainalysis’in baş gelir memuru Jason Bond, düzenleyici inceleme ve uyum prosedürlerinin gelecek yıllar içinde iş büyümelerine yardımcı olacağını ve müşterilerin şimdi bu önlemlerin önemini kavradığını aktardı.

Ve şunları söyledi:

“Bitfinex, kripto para birimleri için bir varış noktası olarak bilinir ve bu hacim dünyadaki düzenlemelere uymak için otomatik bir Blockchain analiz çözümü gerektirir. Birden fazla kripto para birimini desteklemeye yatırım yaptığımız için Bitfinex ile çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Bitfinex’in Uyum Şefi Peter Warrack:

“Kullanıcılarımızın gizliliğini korurken kötü amaçlı kişileri platformumuzdan uzak tutmak için uyumlu, en üst düzeyde kapsamlı, güvenli ve sağlam bir platform oluşturmaya devam etmek için Chainalysis ekibiyle birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Çözüm ve kurum içinde tutulan kullanıcıları tanımlayan bilgiler kesinlikle paylaşılmaz.”

AML düzenlemelerinin yargı alanındaki sıkı bir şekilde zorunlu tutulmasından dolayı birçok üst düzey küresel borsa, yasa dışı faaliyetleri durdurmak için yasal uygunluk önlemlerini takip etmekte. Chainalysis şu ana kadar 200 müşteriye sahip ve sistemlerini izlemek için çeşitli devletler, kripto para şirketleri, işletmeler ve finansal kurumlar ile birlikte çalışıyor.

Halen 41 kripto para birimini ve bazı koinleri izledikleri aktarılıyor. Bunlardan bazıları; Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Tether, Dai ve Maker‘dır.

Chainalysis Compliance yazılımı, riskli işlemleri tanımlamak için algoritmalar, patern tanıma ve açık kaynak referansları kullanır. Siber suçlarla mücadeleye yönelik canlı uyarıları görüntüler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu